Küldetésünk, hogy a triál sportot mindenki számára elérhetővé tegyük, így minden segítséget megadunk, hogy ezt a sportot bárki kipróbálhassa, és a szakágunk által nyújtott összes lehetőséget kiaknázhassa. Az ország számos pontján ingyenes kipróbálási lehetőséget biztosítunk.
Kerékpár:
A triálkerékpározás alapjait hagyományos kerékpárral is el lehet sajátítani, azonban a fejlődés sokkal gyorsabb ütemű, ezáltal nagyobb élményt, több motivációt nyújt, ha valaki a kezdetektől speciálisan erre a célra kifejlesztett triálkerékpárral edz. A hagyományos kerékpárok korlátai egy idő után a fejlődésnek gátat szabnak. Hogy ez a pont kinek mikor jön el, függ a kerékpártól, az egyéni jellemzőktől (életkor, genetika, testalkat) és attól, hogy az illető mennyit és milyen edzőpályán gyakorol.
Természetesen azzal tisztában vagyunk, hogy egy új, vagy akár csak egy használt triálkerékpárt nem mindenki engedhet meg magának. Amúgy is 10-15 edzést javaslunk, mielőtt valaki kerékpárvásárlásra adná a fejét, hogy el tudja dönteni, biztosan elkötelezi-e magát emellett a sport mellett.
Szerencsére ma már sok helyen triálkerékpárok ingyenes kipróbálására és rövid- vagy hosszútávú bérlésére is van lehetőség. A megfelelő triálkerékpár és konstrukció megtalálásában bárkinek szívesen segítünk.
Védőfelszerelés:
Ahogy más kerékpáros sportoknál, a triálnál is legalább a bukósisak viselése mindenképpen kötelező. Amennyiben a kerékpár fém pedálokkal van szerelve, úgy sípcsontvédőt is érdemes felvenni. A kesztyű javasolt, de nem kötelező kellék. A sportot már haladó szinten űző triálosoknak gerincvédőt is ajánlunk.
Bár kimondottan triálspecifikus védőfelszereléseket is árulnak, kezdetben bármilyen kerékpáros vagy motorkerékpáros védőfelszerelés, sípcsontvédőből bármilyen focira használt modell is megfelelő.
Edzőhely:
Ha már a kerékpár és a védőfelszerelés biztosított, akkor még egy helyszín kell, ahol gyakorolhatunk. Ezt természetes vagy mesterséges akadályokon is megtehetjük, de mivel országunk a természetes, triál edzésre alkalmas helyekben sajnos nem bővelkedik, így a hazai triálosok elsősorban a mesterséges, épített pályákra hagyatkoznak.
A mesterséges pályákon a következő akadálytípusok jellemzőek: fa elemek (farönk, raklap, kábeldob, gerenda, talpfa), gumik (munkagép, teherautó, traktor), betonelemek (betoncsövek, beton síntalpak, kútgyűrűk), sziklák. Hazánkban, szerte az országban jelenleg 15 darab nagyobb triálpálya érhető el.
A nagyobb pályák mellett sok kisebb, otthoni, hátsó kertben összeállított pálya is épült. Nagyjából 5-10 darab raklapból és 2-3 darab gerendából már remek kezdő gyakorlópálya állítható össze. A rendelkezésre álló alapanyagok ismeretében egy-egy ilyen otthoni pálya megtervezésében nagyon szívesen segítünk.
Tudás:
Ha kerékpár, védőfelszerelés és akadályok is rendelkezésre állnak, akkor már csak az a kérdés, hogy a mozdulatok helyes kivitelezéséhez szükséges tudást hol szerzed meg. Ennek legegyszerűbb és leghatékonyabb módja, ha felkeresel egy edzőt, aki ebben csoportos vagy esetleg személyi edzés keretében segítségedre lehet. Ezáltal más triálosokkal is megismerkedhetsz, a helyi triálos közösség részévé válhatsz.
De akkor se csüggedj, ha ennek valamilyen akadálya van, hiszen tanulhatsz más, tapasztaltabb triálosoktól, esetleg oktatóvideókból is, megtalálásukban nagyon szívesen segítséget nyújtunk.